Każdy właściciel/ psa kota, który kocha swojego zwierzaka wie, że pielęgnacja pupila oraz jego właściwe żywienie jest bardzo istotne. Jeśli chcemy dbać o zdrowie naszych zwierząt musimy wybierać zaufane sklepy zoologiczne.  Jak wybrać dobry sklep zoologiczny? Czym się on charakteryzuje?

Duży asortyment

W każdym dobrym sklepie zoologicznym znajduje się duży asortyment produktów. Klient może swobodnie wybrać karmę i akcesoria do pielęgnacji swojego zwierzaka.

Produkty tylko zaufanych marek

W najlepszych salonach zoologicznych kupimy produkty renomowanych marek – firm cieszących się zaufaniem w branży.

Kompetentna, miła obsługa

Pracownicy dobrych sklepów zoologicznych muszą posiadać niezbędną wiedzę na temat produktów, które oferują. Wiedzę, dzięki której mogą pomagać w wyborze i realizacji zakupów wszystkim klientom.  Klienci chętniej robią zakupy w sklepach gdzie pracuje miła i przyjazna obsługa.

Od wielu lat krążą w świecie „legendy” o rzekomej niechęci psów i kotów. Przedstawiciele obu tych gatunków mają bardzo różne charaktery. Prawda jest jednak taka, że ich usposobienie względem siebie zależy przede wszystkim od środowiska w jakim dotychczas się wychowywały.  Psy, które przyzwyczajone są do towarzystwa kotów reagują na nie niezwykle przyjaźnie i odwrotnie. Masz w domu psa? Chcesz przygarnąć kota i nie wiesz jak Twój pies zareaguje na nowego lokatora?  Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoje zwierzęta szybko się zaprzyjaźnią.

Przygotuj na pojawienie się nowego lokatora Twojego pupila odpowiednio wcześniej

Zapraszaj znajomych ze swoimi czworonogami. Powoli oswajaj swojego psa/kota do kontaktu ze zwierzętami innego gatunku.

Zdecyduj się na zwierzę o łagodnym usposobieniu

Pracownicy schronisk czy fundacji znają charaktery swoich pupili. Chętnie doradzają w wyborze spokojnego, przyjaznego zwierzaka.

Wyznacz oddzielne miejsca posiłków

Kiedy nowy zwierzak jest już w domu wyznać oddzielne miejsca posiłków. Każdy zwierzak musi   mieć swoją miskę z karmą oraz wodą – da to Twoim pupilom poczucie bezpieczeństwa.

Wszystkie powyższe wskazówki są proste, ale bardzo pomocne. Jeśli mimo wprowadzenia ich w życie zwierzęta w Twoim domu nadal się nie dogadują warto wybrać się do fachowego behawiorysty.

Każdy właściciel psa, który kocha i chce dbać o swojego zwierzaka zapewnia mu nie tylko odpowiednie żywienie,  bogate w wartości odżywcze, ale także stalą  opiekę dobrego weterynarza. Regularne wizyty u specjalisty – szczepienia, kontrolne badania pozwalają uchronić się przed wieloma chorobami. Szybka interwencja daje duże rezultaty. Na co najczęściej chorują psy?

Borelioza spowodowana ugryzieniem kleszcza

Mieszkasz w domu z ogródkiem? Często biegasz ze swoim pupilem po lesie? Sprawdzaj stań jego sierści. Kleszcze atakują w coraz dziwniejszych miejscach – nawet w centrum miasta. Kleszcz lubi miękką , psią sierść, a jego ingerencja w ciało psa morze spowodować naprawdę poważne konsekwencje zdrowotne dla naszego pupila.

Nosówka najczęstszą chorobą u młodych psów

Bardzo młode psy i szczenięta (3 – 6 miesięcy) chorują na nosówkę. Po kilku dniach choroby pies może mieć problemy oddechowe oraz wysoką gorączkę.

Wścieklizna  przenoszona przez dzikie zwierzęta

Wciąż wiele psów cierpi na wściekliznę. Jest to choroba zakaźna przenoszona przez dzikie i bezpańskie psy. Objawy choroby to agresja, wodowstręt, zaburzenia równowagi.

Kleszcze pojawiają się już praktycznie wszędzie. Nie tylko w lasach czy przy jeziorach. Coraz częściej można je zaobserwować nawet w naszych przydomowych ogródkach. Stanowią one zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale przede wszystkim dla zwierząt – psów, które mają miękką skórę podatną na kleszcze.

Z tego też powodu po każdym dłuższym spacerze sprawdzaj sierść swojego pupila. Pojawienie się kleszcza w sierści psa może spowodować bardzo poważne konsekwencje zdrowotne.

Jak pozbyć się kleszcza z sierści

Wyciągnięcie kleszcza z sierści nie jest trudne wymaga jednak dość sporej precyzji. Kleszcz wbija się w skórę zgodnie z ruchem wskazówek zegara – z tego też powodu wyciągnąć (a w zasadzie wykręcić) go musimy w przeciwną stronę. Możemy użyć do tego pesety. Po wyciągnięciu kleszcza trzeba koniecznie przemyć ranę wodą utlenioną. Jeśli za bardzo ścisnęliśmy kleszcza i jego część została w skórze psa trzeba koniecznie usunąć całość. Jeśl nie możemy sami niezbędna jest wizyta u weterynarza. 

Nie od dziś wiadomo, że psy to bardzo towarzyskie stworzenia. Potrzebują dużo miłości oraz uwagi właściciela. Jak sprawiać psu radość? Co daje naszym pupilom najwięcej szczęścia?

Poranny spacer – niezbędna dawka ruchu

Pies, a szczególnie duży pies ma w sobie wiele energii. Potrzebuje wiele ruchu, by prawidłowo funkcjonować. Codzienny spacer lub bieganie  sprawi mu z pewnością ogromną radość. Regularne spacery to codzienna porcja zdrowia dla obu stron – właściciela i jego psa. Każdy pies musi się wybiegać – pozbywać się przez to agresji i jest dużo spokojniejszy.

Pies i jego ulubione przysmaki

Zadbaj o odpowiednią dietę swojego psa. Kupuj karmę najwyższej jakości. Odpowiednie żywienie i dawka niezbędnych wartości odżywczych poprawia kondycję naszego pupila, wzmacnia mięśnie i stawy, sprawia, że sierść psa wygląda naprawdę znakomicie.

Posiadanie psa to duża odpowiedzialność – jeśli jednak podchodzimy do opieki nad zwierzęciem z rozwagą i rozsądkiem kontakt z psem może nam rawać ogromne pokłady szczęścia.

Porady dostarcza sklep Zoocentrum24.pl - lider w sprzedaży karmy dla psów