Podczas wyboru karmy dla psa warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Podstawą jest tutaj zawartość mięsa. O jakości produktu przesądzają jednak także nieco inne parametry. 

Karma dla psa

Zasady, którymi warto się kierować

Najlepsze karmy dla psów zawierają około 40 procent mięsa. Odpowiednią ilość zwierzęcego białka potrzebnego do zachowania zdrowia i właściwej kondycji dostarczą jednak także karmy pochodzące ze średniej półki cenowej, które zawierają około 20 procent mięsa. Szczególnie należy zaś uważać na karmy z przewagą zbóż w składzie – takie produkty dostarczają przede wszystkim pustych węglowodanów i powodują u zwierząt nadwagę. 

Ciekawostką dla wielu osób jest zaś wartość jajek. Sproszkowane jajko jest znakomitym składnikiem odżywczym dla psa, ponieważ zwierzę trawi go aż w 98 procentach. W jajku zawarte są zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. 

Szczególnie ostrożnie należy zaś podchodzić do określeń typu „składniki pochodzenia zwierzęcego”. W praktyce oznacza to bowiem, że producent sam nie wie z czego dokładnie powstaje mączka wykorzystywana do produkcji karmy. 

Czy zboża są konieczne?

Wiele osób zastanawia się, czy sucha karma może nie zawierać sproszkowanych ziaren zbóż. Otóż tak. Jako spoiwo z powodzeniem mogą bowiem posłużyć warzywa strączkowe (np. groch) czy nawet ziemniaki. 

Jaka wielkość kulek?

W sklepach znajdziemy karmy dla psów o bardzo zróżnicowanej wielkości kulek. Najmniejsze granulki są w produktach dla szczeniąt, które określane są mianem Mini. Dla dużych psów lepiej jednak nie kupować karm z najmniejszymi kulkami. Chodzi tutaj o to, aby nasz pupil gryzł karmę, a nie połykał granulki w całości. 

Dobra karma dla psa powinna mieć lekko rybi aromat. Należy ją przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku, aby zawarte w niej tłuszcze nie utleniły się. 

Porady dostarcza sklep Zoocentrum24.pl - lider w sprzedaży karmy dla psów