Wśród wielu właścicieli psów panuje przekonanie, że lepiej nie zmieniać zbyt często karmy. Czy jednak rzeczywiście, w obawie o problemy żołądkowe, należy podawać pupilowi zawsze tą samą karmę, gdy na rynku pojawiają się nowości o lepszym składzie i atrakcyjniejszej cenie? 

Karma dla psa

Skąd się wzięło przekonanie o szkodliwości zmian?

Wielu właścicieli psów twierdzi, że po zmianie karmy ich ulubieniec ma problemy z żołądkiem. Lekarze weterynarii wyjaśniają jednak skąd takie sensacje żołądkowe się biorą. Otóż żołądek zwierzęcia przyzwyczaja się do składu karmy, którą codziennie zwierzę spożywa. W przypadku, gdy my sami codziennie jedlibyśmy to samo, po nagłej zmianie diety również mielibyśmy problemy. Dlatego zmiany należy dokonywać stopniowo. Najlepiej mieszać karmę dotychczas podawaną psu z nowością w proporcji 75:25 procent. Po kilku dniach możemy stopniowo zwiększać ilość nowej karmy. W ten sposób zmiana będzie mniej rewolucyjna. 

Dlaczego warto dokonywać zmian?

Zmiana karmy ma uzasadnienie zdrowotne. Otóż nikt nam nie zagwarantuje, że karma, którą akurat wybraliśmy zawiera idealnie zbilansowane składniki. Dlatego warto urozmaicać dietę zwierzęcia, aby nie dopuścić do np. do braku witamin. 

Porady dostarcza sklep Zoocentrum24.pl - lider w sprzedaży karmy dla psów