W sklepach znajdziemy bardzo szeroki wybór karm dla psów. Dlatego wielu właścicieli zastanawia się nad tym, na co tak naprawdę warto zwrócić uwagę wybierając najlepszy produkt dla swojego pupila. 

Karma dla psa

Najważniejszy jest skład

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej karmy dla psów, warto przede wszystkim dokładnie przeanalizować skład poszczególnych produktów. Tego typu wyroby opierają się na zbożach oraz mięsie. O wartości karmy przesądza dodatek mięsa. To właśnie białko zwierzęce jest bowiem najlepiej przyswajalne dla psów. Białko zbożowe nie pozwoli naszemu ulubieńcowi cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, aby produkt zawierał możliwie, jak najwięcej właśnie tego składnika. Działa tutaj prosta zależność – im więcej zbóż w karmie zbóż, tym mniej białek zwierzęcych. Karmy z dużą zawartością ryżu czy ziaren innych zbóż są tańsze. Jednocześnie nasz pies będzie musiał zjeść większą porcję, aby dostarczyć do organizmu odpowiedniej ilości białka. Najlepiej więc, aby karma zawierała mięso z dodatkiem warzyw oraz niewielkie ilości całych zbóż. Mielone włókna zbożowe i inne produkty pochodzące z obróbki najczęściej są bowiem zupełnie bezwartościowymi wypełniaczami.

Granulki okrągłe czy nieregularne?

Zawartość mięsa w karmie można poznać również po kształcie granulek. Te z dużą zawartością zbóż najczęściej są idealnie okrągłe. Karmy z większą zawartością mięsa mają zaś bardziej nieregularny kształt, ponieważ chłonie ono podczas obróbki mniej wody. 

Rodzaje karm 

Karma mięsna musi zawierać więcej niż 26 procent mięsa. Na rynku dostępne są także karmy bogate w mięso, w których jego zawartość musi wynosić co najmniej 14 procent. Sprzedawane są także karmy z mięsem, które zawierają od 4 do 14 procent mięsa. Karmy o smaku mięsa to produkty z wartością mięsa poniżej 4 procent. 

Porady dostarcza sklep Zoocentrum24.pl - lider w sprzedaży karmy dla psów