Od wielu lat krążą w świecie „legendy” o rzekomej niechęci psów i kotów. Przedstawiciele obu tych gatunków mają bardzo różne charaktery. Prawda jest jednak taka, że ich usposobienie względem siebie zależy przede wszystkim od środowiska w jakim dotychczas się wychowywały.  Psy, które przyzwyczajone są do towarzystwa kotów reagują na nie niezwykle przyjaźnie i odwrotnie. Masz w domu psa? Chcesz przygarnąć kota i nie wiesz jak Twój pies zareaguje na nowego lokatora?  Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoje zwierzęta szybko się zaprzyjaźnią.

Przygotuj na pojawienie się nowego lokatora Twojego pupila odpowiednio wcześniej

Zapraszaj znajomych ze swoimi czworonogami. Powoli oswajaj swojego psa/kota do kontaktu ze zwierzętami innego gatunku.

Zdecyduj się na zwierzę o łagodnym usposobieniu

Pracownicy schronisk czy fundacji znają charaktery swoich pupili. Chętnie doradzają w wyborze spokojnego, przyjaznego zwierzaka.

Wyznacz oddzielne miejsca posiłków

Kiedy nowy zwierzak jest już w domu wyznać oddzielne miejsca posiłków. Każdy zwierzak musi   mieć swoją miskę z karmą oraz wodą – da to Twoim pupilom poczucie bezpieczeństwa.

Wszystkie powyższe wskazówki są proste, ale bardzo pomocne. Jeśli mimo wprowadzenia ich w życie zwierzęta w Twoim domu nadal się nie dogadują warto wybrać się do fachowego behawiorysty.

Porady dostarcza sklep Zoocentrum24.pl - lider w sprzedaży karmy dla psów